Katarzyna Tutkowska – Sprawdzony Podolog Żukowo

Pedicure medyczny

Leczniczy pedicure poradzi sobie z takimi przypadłościami jak bolesne problemy stóp, odciski, modzele, nagniotki czy wrastające paznokcie. Wykwalifikowany podolog wykona pedicure leczniczy i podpowie, jak dbać o stopy. 

Leczniczy pedicure przyda się zwłaszcza osobom, u których problemy ze stopami są uwarunkowane genetycznie. Niektórzy mają tendencje do odcisków, modzeli, paznokci wrastających (np. paznokcie rurkowate) i muszą, oprócz systematycznych wizyt kontrolnych w gabinecie, poświęcać pielęgnacji stóp dużo czasu i na co dzień. Leczniczy pedicure to skuteczny rodzaj profilaktyki chorób stóp.

Zmęczone i obolałe  stopy źle wpływają na stan naszych stawów, kolan i kręgosłupa. Jeżeli na stopie mamy bolesne otarcia, to chodząc, przekrzywiamy ją i koślawimy, by uniknąć bólu – w efekcie nienaturalnie obciążamy kręgosłup i stawy. O nogi trzeba dbać tak samo jak o każdy inny narząd. W razie problemu należy zdecydować się na pedicure leczniczy.

Na czym polega leczniczy pedicure?

Pedicure leczniczy to nic innego jak pedicure pielęgnacyjny poszerzony o usunięcie odcisków, modzeli lub też założenie klamry na wrastające paznokcie. Pod tym pojęciem kryje się również rekonstrukcja uszkodzonych paznokci, a także pomoc w leczeniu grzybicy. W tym ostatnim przypadku leczenie odbywa się we współpracy z lekarzem i jest kilkuetapowe.

Konieczne jest wówczas nie tylko stosowanie leków doustnych, ale też usunięcie zmian grzybiczych. Następnie nakłada się na paznokieć specjalny bakteriobójczy żel, który zapobiega wrastaniu paznokcia i jednocześnie służy do rekonstrukcji płytki. Czas trwania poszczególnych zabiegów jest uzależniony od indywidualnych problemów, jednak wraz z pełnym pedikiurem kosmetycznym zajmuje ok. godziny, czasem półtorej.

 

Kto powinien zgłosić się na leczniczy pedicure?

Przede wszystkich osoby mające problemy ze stopami, a więc w pierwszej kolejności cukrzycy (neuropatia cukrzycowa prowadząca do urazów, a dalej do amputacji) – w tych przypadkach zaniedbania mogą doprowadzić do bardzo poważnych powikłań, a także osoby z nadwagą.

Na swoje stopy szczególną uwagę powinny też zwrócić kobiety w ciąży. W tym czasie następuje u nich nagły przyrost wagi ciała, przy jednoczesnym powiększeniu stopy o jeden, czasem dwa rozmiary. W takiej sytuacji nietrudno o uszkodzenia, otarcia, a nawet poważniejsze zmiany.

Na leczniczy pedicure powinny się też zgłaszać osoby zaniepokojone takimi problemami, jak obrzęki wokół paznokcia, wrastanie płytki, niegojące się, sączące otarcia lub ranki, odciski, bolesne albo pękające pięty, zmiany w kolorze bądź strukturze płytki paznokciowej.

Jak wybrać gabinet, który oferuje leczniczy pedicure?

Ogromne znaczenie ma sterylizacja narzędzi. Jest to niezwykle istotne, gdyż podczas zabiegu może dojść do pęknięcia skóry – nierzadko klienci przychodzą do salonu z zaawansowanym stanem zapalnym lub grzybicą. Narzędzia, których nie można wysterylizować, powinny być jednorazowe, tak samo jak reszta wyposażenia pomocniczego, a więc worki do wyściełania wanienki, ręczniki itp. Starannie wybierając gabinet, będziemy mieć pewność, że pomoc, jaką uzyskamy, będzie fachowa

Drogeryjne rozwiązania a zabieg podologiczny

Wskazówki od specjalisty podologa są bardzo cenne, ponieważ niestety nie zawsze dbamy o swoje stopy w należyty sposób. Czasem dajemy się też zwieść reklamom cudownych środków, np. skarpetek złuszczających. Jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami tego typu rozwiązań – zbyt wiele osób trafia do nas po nieudanych eksperymentach, np. z podrażnieniami czy łuszczącą się płatami skórą (nierzadko z ranami) z obszarów stóp, które nie wymagały takiej ingerencji. Odciski i modzele nie znikną od skarpetek złuszczających.

zadaj pytanie lub umów się na wizytę Skontaktuj się ze mną telefonicznie lub wypełnij formularz